Haber

Gültekin Uysal, bakanlığın iddiasını yalanladı: Saçmalık

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Altı Masa Toplantısı’nda partisine sadece Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verildiği iddialarına ilişkin, “Hepsi saçmalık. Bu tür konular ne şahıslarımız ne de partilerimiz için birinci önceliğimiz değil. Böyle bir şey ne konuşuldu ne de tartışıldı” dedi.

Uysal, İzmir’de gençlerle buluşması öncesi gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin Altı Masa Toplantısı’nda Demokrat Parti’ye sadece Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verildiğine dair iddiaların olduğu sorusuna Uysal, “Hepsi saçma. Hiçbir şey konuşulmadı. Bu tür spekülasyonlar ve dile getirilmeyen dertler” dedi. Halkın önünde o kadar açıktı ki, bu siyasi partinin sorunuydu.”Yanlış bulmuyorum. Ben de çok şık bulmuyorum. Büyük bir sorunumuz var: Türkiye halkımız derin bir nefes alabiliyor. Bunlar ne şahıslarımız ne de partilerimiz için birinci önceliğimiz değil. Türkiye’nin çok önemli, yaralayıcı sorunları var. Onu boğmaya çalışanlar var.” “Demokrasi var.

Uysal, “Bugün partimizin İzmir’de 77. yılını kutluyoruz. Birlikte farklı programlarımız var. Tüm meslektaşlarımızla birlikte Demokrat Parti ile özdeşleşen İzmir’deyiz. Partimizin 77. yılını kutlamak istedik. İzmir’de Demokrat Parti Tarihi bir yol ayrımına geliyoruz Yerli ve milli reis rejimine karşı İzmir’de ‘Milletin sözü yeter’ diyoruz. işleyen hukuk sistemi yeniden Gelinen noktada ya otoriter bir rejimi tercih edeceğimiz ya da tarihi yürüyüşümüze devam ederek demokrasimizi, özgürlük alanlarımızı, ekmeğimizi genişleteceğimiz yeni bir dönem başlayacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
Başa dön tuşu