Haber

1. Uluslararası Çocuk Nöbetçileri Kongresi üyeleri HDP’yi protesto etti

1. Ülkelerarası Çocuk İzleme Kongresi üyeleri Halkların Demokratik Partisi’ni (HDP) protesto etti.

Nevşehir’de dün toplanan kongre üyeleri, HDP Genel Merkez önünde meydana geldi.

Kongre Meclis Başkanı ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Diyarbakır annelerinden oluşan bir grupla birlikte tüm Nevşehirli annelerle Diyarbakır annelerinin sesi olmak için bir araya geldiklerini söyledi.

Diyarbakır annelerinin haklı direnişini tüm dünyaya duyurmak için Nevşehir’de kongre düzenlediklerini anlatan Açıkgöz, HDP’nin bir an önce PKK terör örgütüne verdiği sözcülük ve desteği sonlandırmasını ve PKK terör örgütünün sesine kulak vermesini istediklerini söyledi. Diyarbakır anneleri.

Açıkgöz, “Milletin evlatlarının karanlığa ve kirli amaçlara götürülmesini şiddetle kınıyorlar” diyerek, şunları kaydetti:

“Nevşehirli annelerimizin yanındayız, 85 milyonla bir olup terör örgütünü bitirmek için buradayız. Bu milletin kazandığı paranın terör örgütlerine bağışlanmasına asla izin vermeyeceğimizi ve asla vermeyeceğimizi de biliyoruz. çocuklarımızın dağda cinsel istismara uğramasına izin verin.Sonuna kadar bunun mücadelesini sürdüreceğiz.HDP binalarının dağa çocuk kaçırmanın istasyon,merkezi olduğunu biliyoruz.İşte bitirmek için buradayız, devam edeceğiz. çabalar.”

“Diyarbakırlı annelerin hikayeleri dinlenmeli”

Kongre Koordinatörü Prof. Dr. Adem Palabıyık, “Terörü ve terörü desteklemediğini iddia eden tarafları davet ediyoruz” diyerek, çabayı terör ve terörle pekiştirmek isteyenlerin Diyarbakırlı annelerin hikayelerini dinlemesi gerektiğini belirtti. .

Kongrede hazırlanan taslak metin hakkında bilgi veren Palabıyık, daha sonra bilimsel ve akademik nitelik kazanacak metnin Avrupa kurum ve kuruluşlarına iletileceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu