Ekonomi

Belçika Dışişleri Bakanı Ciner Holding’i ziyaret etti

İkili temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Belçika Dışişleri, Avrupa İşleri, Dış Ticaret ve Federal Kültür Kurumları Bakanı Hadja Lahbib, Ciner Holding’i ziyaret etti.

Ciner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ciner ve Ciner Glass Yurtdışı Yatırımlar Lideri Didem Ciner tarafından karşılanan Lahbib’in gündeminde, Belçika ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkiler ve iş dünyasının bu ortama katkıları yer aldı. Türkiye’de son 5 yılda 100 milyar TL’lik yatırım yapan Ciner Grubu’nun Avrupa’ya açılma stratejisi kapsamında Belçika’daki yatırımları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

İki ülke arasındaki bağlantıların geliştirilmesi ve Türk iş dünyasının Belçika’daki yatırımlarının ele alındığı toplantıya, Bakan Danışmanı Bilal Benyaich, Doğu ve Güneydoğu Avrupa ve Asya İlgi Alanları Direktörü Luc Liebaut ve Bakanlık Sözcüsü Remy Esqiliche eşlik etti.

İki günlük resmi ziyaretinde Ankara’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya gelen Belçikalı Bakan, Türkiye-AB çıkarları, bölgesel ve uluslararası meseleleri de ele aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu