Haber

İSTANBUL? AHBAP DERNEĞİ ADINA SAHTE KRİPTO HESABI AÇAN ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

İSTANBUL’da MC isimli bir kişinin, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremin ardından yardım toplayan Ahbap Derneği adına sahte kripto cüzdanı paylaştığı ortaya çıktı. Polis tarafından gözaltına alınan MC tutuklandı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı depremin ardından başkanlığını şarkıcı Haluk Levent’in yaptığı Dostlar Derneği, depremzedeler için yardım toplamaya başladı. Levent, MASAK ile yaptığı görüşmelerin ardından yurtdışındakilerin de yardım kampanyalarına destek verebilmesi için herkesin görebileceği bir kripto cüzdan hesabı açtı. Kısa sürede hesapta milyonlarca lira toplanırken, bir kişi bu durumu fırsata çevirdi. Sosyal medyada @kriptoahbap adıyla hesap açan zanlı, dernek adı altında kullanıcılardan para toplamaya çalıştı.

İstanbul Siber Hatalar ve Çaba Şube Müdürlüğü gruplarının yaptığı çalışmalarda hesabın Ahbap Derneği ile ilgili olmadığı ve dolandırıcılık kastıyla açıldığı belirlendi. Hesabın MC ile ilgili olduğunu belirleyen polis, zanlıyı gözaltına aldı. Zanlının cep telefonuna el konuldu. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu