Teknoloji

Microsoft’tan ChatGPT Destekli Yeni Arama Motoru: Bing

Son zamanların en çok konuşulan yeni teknolojisi SohbetGPT, Dev firmaların da ilgisini çekiyor. Geçen hafta yayınlanan bir blog yazısında, Microsoft yapay zeka tabanlı arama motoru Bing tanıttı. Teknik olarak geliştirilen bu yeni Bing Açık yapay zeka, ChatGPT’den daha güçlüyeni nesil bir dil modeli getiriyor.

Microsoft, önümüzdeki haftalarda Bing önizlemesini milyonlarca kişiye erişilebilir hale getirmeyi ve yakında bir taşınabilir deneyim önizlemesi sunmayı planladığını söyledi. Öte yandan ChatGPT aramayı da içeren yeni Bing deneyimine bugün ilk Microsoft kullanıcıları prestijle erişim sağladı.

Bazı kullanıcılar için erken erişim açıldı

Microsoft, davet alan bazı kullanıcılarına sistemin içeriğini yayınladı. Şirket, “Web için yapay zeka destekli yardımcı pilotunuz olan New Bing’in erken önizlemesine erişmenizi sağlamaktan heyecan duyuyoruz” söz konusu. Şirket ayrıca ChatGPT Bing deneyimini kullanmaya başlayan kullanıcılardan geri bildirimde bulunmalarını istedi.

Microsoft, App Store’da bir uygulama olduğunu söylese de şimdilik taşınabilir deneyim şu anda hazır değil. Edinilen bilgilere göre mobilde şu anda ChatGPT eki bulunmuyor.

Microsoft’un Bing adlı bu yeni arama motoru, kullanıcıların karmaşık sorular sormasına olanak tanıyan ChatGPT ekini içerecek. Chatbot, tıpkı web’deki ChatGPT gibi, kullanıcılara insan benzeri bir konuşma tarzıyla yanıt verecek.

Yeni Bing ChatGPT aramasını deneyimlemek isteyen kullanıcılar, Bing.com’a giderek isimlerini bekleme listesine alabilirler. Bing, başvurulan bölgelerde kullanıma sunulduğunda Microsoft, kullanıcılara bir e-posta gönderecektir.

midyat-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu