Haber

Batman Üniversitesi’nden deprem bölgesine giysi ve sıvı sabun desteği

Batman Üniversitesi, depremden etkilenen Malatya’ya giysi ve sıvı sabun desteği sağladı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından depremden etkilenen illere yardımlarını sürdüren Batman Üniversitesi, merkez yerleşkede bulunan tekstil atölyesinde gönüllüler tarafından dikilen giysiler ile kimya atölyesinde üretilen sıvı sabunları Malatya’ya gönderdi.

Rektör Prof. Dr. İdris Demir yaptığı açıklamada, amaçlarının bir nebze de olsa bölgedeki vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak olduğunu söyledi.

Üniversite olarak depremin ardından çeşitli çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Demir, şunları kaydetti:

“Deprem felaketinin ardından yardım kampanyası başlattık. Toplanan yardım malzemelerinin bulunduğu iki TIR’ı deprem bölgelerine gönderdik. İl Uyum Kurulu’nun aldığı kararlar doğrultusunda otobüs ve ambulanslarımızı bölgeye ulaştırmak için yola çıktık. Üniversitemiz kepçe kepçe operatörü Adıyaman’da arama kurtarma çalışmalarına destek olmak üzere çalışanımız da beyin sarsıntısı bölgesine 3 otobüs, 1 minibüs ve 1 hasta nakil aracı tahsis ettik. çalışanlar.”

Daha önce depremden etkilenen vatandaşların hijyen ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 880 kutu sıvı sabunu deprem bölgelerine ulaştırdıklarını kaydeden Demir, 3. yardım aracını yola çıkardıklarını bildirdi.

Demir, “Araçta 160 bidon sıvı sabun ve dokuma işi var. Depremden etkilenen vatandaşlarımızın bize ihtiyacı var. Onlara yardım etmeye devam etmek vicdani bir sorumluluk. Elimizden geldiğince sıvı sabun üretmeye devam edeceğiz” kumaş bağışları devam ettiği sürece dokuma işlerinin üretimine devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

habermeric.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu