Haber

Kim Jong-un, Putin’le görüşmesinin ardından trenle Habarovsk’a gitti

Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un’un treni, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinin ardından Rusya’nın Habarovsk bölgesine doğru yola çıktı.

Yonhap’ın ismi açıklanmayan kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Kim’in özel treni, Putin ile Vostochny Kozmodromu’nda yaptığı görüşmenin ardından Habarovsk’a doğru yola çıktı.

Kuzey Kore cumhurbaşkanının ayrıca “Sukhoi” savaş uçaklarının üretildiği Komsomolsk-na-Amure kentindeki uçak fabrikasını da ziyaret etmesi bekleniyor.

Putin daha önce Rus medyasına, Kim’in uçak fabrikasını ziyaret etmek için Komsomolsk-on-Amur’a uçacağını, ardından da Rusya’nın Pasifik Filosunu görmek üzere Vladivostok’a gideceğini söylemişti.

Ancak Kim’in trenini uzay merkezinin 1.170 kilometre doğusundaki Komsomolsk-on-Amur’a gitmek için kullandığı anlaşılıyor.

Kim ve Putin buluştu

Kim, dün Rusya’nın Amur bölgesindeki Vostochny Uzay Üssü’nde Putin’le bir araya geldi.

İki lider, yeni üssün tesislerini gezerek, “Angara” uzay roket kompleksi fırlatma aracının montaj atölyesini, “Soyuz-2” uzay aracının fırlatma kompleksini ve “Angara” uzay aracının üretim aşamasındaki fırlatma kompleksini inceledi. ” araç.

Kim, Rusya’nın uzay gücü oluşumunun bugününü ve geleceğini kendi gözleriyle gördüğünü belirterek, Rusya’da, uzay gücünün tam kalbinde, çok özel bir zamanda bir toplantı yaptıklarını söyledi.

Kim ile yapılan görüşmeleri “verimli” olarak nitelendiren Putin, bölgedeki durum ve ikili ilişkiler konusunda görüş alışverişinde bulunduklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu